Banyan, Ruhun Gıdası

Banyan bir aşk çocuğu. Yemek yaratma aşkı, egzotik lezzetlerin aşkı, güzellikleri paylaşma aşkı. Türkiye’nin ilk Asya füzyon restoranı olarak 2003 yılında Nişantaşı’nda kapılarını açan; daha sonra ise İstanbul’un ‘’kaptan köşkü’’ olarak nitelendirilen Ortaköy’e taşınan Banyan, 180 Panaromik Boğaz manzarası ve özgün mutfağı ile konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Banyan, Asya-Türk Mutfağı

"

Asya füzyon restoranı olarak çıktığı bu yolda, ‘’Yeşil Nesil Restoran’’ girişimini başlatarak, yıllar içinde yerli üretime verdiği destek ve oluşturduğu sürdürülebilirlik ilkelerinin de etkisiyle yeni bir konsepte yönelen Banyan bu konsepte Asya-Türk Mutfağı diyor. Asya mutfağına yeni lezzetler katmak için Türk tariflerinin yanı sıra coğrafi işaretli ve atalık tohumlar da kullanan Banyan; Asya mutfağının yemek dokusu ve servis tarzı ile yerel ürünlerin bir sentezi olan ürünleri konukları ile buluşturuyor

Banyan, 20. Yaşını doldurduğu 2023 yılında Michelin Tavsiye Listesine girmenin ve bugüne kadar 700.000 kişi üzerinde misafir ağırlamış olmanın gururunu yaşıyor.

Banyan, İmza Kokteyller

Hakkımızda

Banyan’da tüm kokteyller, ödüllü bar şefi ‘’Master of Mixology’’ Şef Ersin Hamamcıoğlu ve ekibi tarafından; doğadan, yerel ürünlerden ve Türk lezzetlerinden ilham alarak hazırlanıyor.

Banyan, aralıksız araştırmalar ve yöresel gezilerle hazırlanan; baharatların ve meyvelerin alkolde infüzyon yapılmasıyla laboratuvar niteliğindeki çalışmaların sonucunda oluşturulan ve bir çoğu ‘’Banyan Cocktail Republic’’ markası altında tescillenmiş birbirinden özel kokteylleri denize sıfır noktada bulunan barında sizlere sunuyor

Banyan, Doğa İçin

İklim değişikliği ile ilgili, hem şahısların hem organizasyonların sorumluluk almaları gerektiğine inanan Banyan; israf oranı en yüksek endüstrilerden biri olan restoran ve yemek endüstrisinde bilinçli bir tüketim anlayışı oluşturmak ve atık miktarını azaltmak için çalışıyor.

Banyan’da, karbon ayak izini azaltmak için neler yapılıyor?

This is the 1st item
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris eu massa orci.
This is the 2nd item
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris eu massa orci.

- Yerel ürün kullanımına özen gösteriliyor. .

-Garnitürü sadece isteyen müşteriler sipariş verebiliyor.

-Masa örtüsü kullanılmıyor.

-Tek kullanımlık plastik pipet ve chopstick kullanılmıyor.

-Müşteriler dijital QR menüye yönlendiriyor ve mümkün olduğunca kağıt menü kullanımından kaçınılıyor.